Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
31.03.2021
VLASTNÍ ČTVERCOVÉ PLENY
Po dvou letech příprav Vám s radostí představujeme naši vlastní čtvercovou plenu - Bambusová plena Premium Quality, kterou naleznete v sekci "látkové ... číst celé
07.06.2020
KALHOTKY PRO PSY
V našem eshopu naleznete nově sekci kalhotky pro psy, kde potěšíme praktickými kalhotkami i Vaše čtyřnohé miláčky ;-) Kalhotky nabízíme ve 4 velikost... číst celé
21.01.2014
NÁZORNÉ VIDEO
PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS NÁZORNÉ VIDEO, JAK NAŠE PLENY FUNGUJÍ. STAČÍ JEN KLIKNOUT   číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Charitativní bazar Domova Sue Ryder
09.10.2017

Charitativní bazar Domova Sue Ryder

Na bazárcích se dnes dá prodat nebo koupit skoro vše, co slouží dětem i celé rodině, od hraček a předmětů denní péče o děti až po knihy nebo drobné potřeby do domácnosti. Jde o to, jak je jaký bazar nastavený. Kdo potřebuje věci především prodat a získat z nich něco nazpět, volí buď bazary, na kterých si rezervuje stolek, na kterém si sám vše prodá, nebo předem přiveze věci "do komise" a po bazaru si odveze vydělané peníze a zbytek neprodaných věcí.

 


Zvláštní místo mezi těmito bazary zaujímá v Praze již šestým rokem Charitativní bazar Domova Sue Ryder. Místo peněz si lidé, kteří do tohoto Bazaru věci zdarma věnují, můžou odnést velmi dobrý pocit, protože tento Bazárek pomáhá hned na několika frontách. Výtěžek je určen na podporu neziskové organizace Domov Sue Ryder, která pomáhá seniorům a jejich rodinám. Bazar má ovšem mnohem širší dosah a mnoho pozitiv z něj plyne i rodinám,které se do něj různou formou zapojují.

 

 

"Princip Bazárku je dobročinnost, dobrovolnost a dárcovství. Na straně jedné jsou ti, kteří se rozhodnou věci darovat a na straně druhé parta dobrovolníků, kteří věci vyzvedávají, třídí a prodávají. Já to celé koordinuji," říká o bazárku Bára Fröhde, maminka tří dětí, vystudovaná zahradní inženýrka a pedagožka, hlavně však profesí lektorka a instruktorka na firemních teambuildingových kurzech, a mimo jiné také sestra ředitele Domova, pro který Bazárek již šestým rokem organizuje. Jako nejpovolanější osobu jsme ji proto zevrubně vyzpovídali. Zajímalo nás, jak se zrodil nápad uspořádat první dobročinný bazar, v čem se za šest let své existence změnil, jak je to s jeho finančními i "nefinančními" zisky a hlavně... co mají s tímto bazarem společného GaGa's pleny.

 

 

"Nápad na dobročinný bazar se zrodil jednou zjara na akci Pohádkový les v Senohrabech. Jako maminky malých dětí jsme začaly být obklopovány hromadami věcí - hračky, malé oblečení, oblečení, do kterého teprve dorostou, darované oblečení... jak jsme si tak povídaly, zjistily jsme, že to tak máme všechny a myšlenka smysluplného využití nepotřebných věcí  - Dobročinný bazar - byla na světě. Moc jsme nevěděly odkud začít. První sběr darovaných věcí pro nás uskutečnili zaměstnanci Domova. Byly jsme povolány, abychom si "to" přebraly. Na zahradě Domova na nás čekalo několik pytlů a krabic s darovanými věcmi a my je celé odpoledne přebíraly. Byly jsme z toho úplně paf... Takových krásných hraček!

 

To bylo v létě 2011. Za půl roku jsme si už sběry organizovaly samy. Věcí bylo tolik,  že jsme je ani s velkým týmem nestihly pořádně přebrat za jeden celý den. Dnes, kdy bude 12. dobročinný bazar, věci sbíráme průběžně celý rok. Věci na prodej připravujeme celé dva dny a na akci se vystřídá přes 45 dobrovolníků.

 

 

Za uplynulých šest let se samozřejmě i něco změnilo. Snažíme se o větší profesionalizaci, lepší komunikaci s dárci, zejména včasnější poděkování po Bazárku.  Největší změna je ale v práci lidí. Tým se v podstatě jen doplňuje o nové tváře. Každý rok je nás víc, protože i darovaných věcí přibývá a je potřeba přísnější výběr. Snažíme se také, aby se lidem u nás lépe a lépe nakupovalo. Zkoušíme prodávat věci i prostřednictvím sociálních sítí, kde utržíme více peněz. Ale v podstatě je Bazárek pořád stejný. Zpočátku jsme bazar organizovali zejména za účelem výdělku peněz na podporu péče o seniory. Ale dnes už víme, že finanční zisk, který je obdivuhodný, není jediným přínosem. Všichni v našem okolí si zvykli darovat to, co už nepotřebují a dávají nám to s radostí, že věci pomohou jiným. Stejní lidé si k nám jdou nakoupit a jsou rádi, že za lacino své děti vybaví (jsme dobročinný bazar, ale díky našim dárcům prodáváme leckdy velmi luxusní zboží). Většina týmu dobrovolníků jsou maminky na mateřské a ty berou přípravu Bazárku jako relax.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše děti jsou pak vedeny k tomu, že co nepotřebují, mohou darovat a pomoci tak jinde. A pak zde máme nefinanční přínos pro samotný Domov Sue Ryder. Propagací Bazárku nepřímo propagujeme i Domov. Lidé se tak dozvědí o Domovu, přijdou se tam podívat, mnozí si pak zvyknou věci nosit v průběhu celého roku do dobročinných obchodů a do Michle, kde má Domov i restauraci s dětským koutkem, na obědy nebo kafíčko s kamarádkami. Bazar vítají i klienti domova, kteří si tam mohou nakoupit pro svá pravnoučata.

 

 

Výtěžky z bazaru se hodně mění. Pamatuji si dodnes, že se mne jedna kolegyně ze Sue Ryder ptala, kolik si myslím, že na Bazárku vyděláme. Bylo to před naším prvním Bazarem. Nevěděla jsem. Řekla jsem 9.000,-. V sobotu večer po Bazárku jsme měly v kase 27.000,-. Oslavovaly jsme. Na jubilejním desátém Bazárku na podzim 2016 se nám podařilo pokořit magickou hranici 100 tisíc. Za úspěch považujeme 80 tisíc, to jsme spokojené. Celkem jsme již domovu předaly přes 700 tisíc. Peníze z Bazárku jsou přímo předány vedení Domova. Jsou to finance, který domov použije tam, kde to "hoří" nejvíc. Je to zcela na vedení. Někdy jsou použity na hygienické pomůcky, jindy na výlet nebo na nákup kompenzačních pomůcek. 

 


Na Bazárku jsme chtěli ze začátku prodávat pouze bazarové zboží. Ale nakonec jsme se rozhodli, že dáme možnost prezentovat se i firmám / maminkám/ společnostem, které prodávají nové věci. Prodejce si pečlivě vybíráme, podle toho, co nám přijde, že v našem sortimentu chybí nebo je v něčem výjimečné... nebo úplné novinky.

Tehdy před pěti lety jsme takhle oslovili právě GaGa's pleny. Od té doby jsou s námi. Prodejce si musí místo na stánek samozřejmě pronajmout, čímž také podpoří Bazárek. GaGa's pleny nám pomáhají s prezentací a jejich tým nás hojně zásobuje také darovanými věcmi.

 

                   Zkušenost s plenkami od GaGa's plen sice nemám -                         v  době, kdy jsme se s GaGa's plenami seznámili, jsme měli výbavu už kompletní - osobně ale nedám dopustit na nepromokavé pytle této značky. Dnes už je mají i všichni v našem okolí, používáme je na přebalovací výbavu, jiný máme na svačiny atd. Z nějakého - mě neznámého důvodu - se nám na Bazárku mezi darovanými věcmi neobjevila jediná GaGa's věc, asi to lidé nedají z ruky," dodává s úsměvem koordinátorka Bára.

 

 

Věcí, které na Bazaru ovšem zakoupit lze, je velké množství - od oblečení všeho druhu a velikostí, přes knihy, hračky, věci denní potřeby pro nejmenší i dospělé až po naprosté kuriozity jako jsou kšíry na morče, tibetská mísa nebo živý králík (ten nakonec do přímého prodeje nešel, ale chybělo prý málo:) Každý Bazárek je doprovázen řadou dalších aktivit, jako je výtvarná dílna nebo divadélko pro děti. Pokud potřebujete udělat velký nákup, můžete nechat děti doma a vyrazit na "lov" třeba s kamarádkou a den zakončit kávičkou a dezertem v restauraci Domova. Pokud si sobotní den ve Sue Ryder chcete užít jako rodina, děti jsou srdečně vítány. V restauraci Michelský dvůr na ně čeká bohatě vybavený dětský koutek a dětské menu, a dětem je během konání bazaru vyhrazená také samostatná hrací místnost, kde je však třeba mít zajištěné hlídání.

 


Nejbližší Dobročinný bazar pro rodiny s dětmi na adrese Michelská 1/7 se koná již v sobotu 21.října 2017 v čase 10.00 - 15.00. Pozvánku je ke stažení zde a pokud máte chuť zapojit se do sběru darovaných věcí, stále je čas sbírku zorganizovat a do konce příštího týdne dopravit do Michle nebo se spojit s koordinátorkou akce, Bárou Fröhde, na telefonním čísle 775 250 369 nebo na adrese barbora.froehde@centrum.cz, která vám ráda zodpoví veškeré dotazy a zašle k oslovení dárců také "sbírkový" leták, který jen doplníte o vlastní údaje.

V sobotu se nezapomeňte přijít podívat také na náš stánek - čeká vás spousta našich výrobků za super ceny!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz