Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
31.03.2021
VLASTNÍ ČTVERCOVÉ PLENY
Po dvou letech příprav Vám s radostí představujeme naši vlastní čtvercovou plenu - Bambusová plena Premium Quality, kterou naleznete v sekci "látkové ... číst celé
07.06.2020
KALHOTKY PRO PSY
V našem eshopu naleznete nově sekci kalhotky pro psy, kde potěšíme praktickými kalhotkami i Vaše čtyřnohé miláčky ;-) Kalhotky nabízíme ve 4 velikost... číst celé
21.01.2014
NÁZORNÉ VIDEO
PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS NÁZORNÉ VIDEO, JAK NAŠE PLENY FUNGUJÍ. STAČÍ JEN KLIKNOUT   číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sklady čtvercových plen pro větší miminka a batolata
29.01.2018

Sklady čtvercových plen pro větší miminka a batolata

Když malé miminko nebo drobné dítko vyroste z novoskladu, který jsme krok za krokem popsali v článku Sklad čtvercových plen pro novorozence, je správný čas přejít na sklad "na draka"Tento sklad má také, jako novosklad, poměrně dobrou schopnost utěsnit okolí nožiček, ale umožňuje již zabalit větší dítko, a některým maminkám slouží až do odplenkování.

Sklad "na rovno", který si na konci tohoto článku v několika krocích také ukážeme,je pak možné použít pro větší děti s méně řídkou stolicí, protože tento sklad již neumožňuje utěsnit okolí nožiček. Jeho výhodou ovšem je možnost volit šířku skladu mezi nožičkami. Je to nejjednodušší sklad a tudíž ideální pro větší dítka, která už s přebalováním nemají tolik trpělivosti. Další možností je využít tento sklad místo další savé vrstvy, například pokud je potřeba nahradit vkládací plenu.

 

SKLAD NA DRAKA KROK ZA KROKEM

1. Pro přebalení dítěte do skladu na draka potřebujeme:

  • čtvercovou plenu
  • vkládací plenu (nebo druhou čtvercovku)
  • separační plenu
  • svrchní kalhotky

 

 

2. Čtvercovou plenu rozložíme do tvaru "kosočtverce" a  jeden i druhý cíp pleny přehneme ke středu, aby vznikl tvar papírového draka

   

 

3.Horní roh pleny přehneme dolů a spodní roh naproti němu nahoru.

Pokud by výsledný sklad byl příliš velký, lze spodní roh přehnout až k hornímu okraji pleny a naopak - menším ohybem dolního rohu lze celkový sklad zvětšit.

 

 

4. Boční okraje zahneme dovnitř. Pod čtvercovou plenu vložíme svrchní kalhotky, na sklad potom vkládací plenu (nebo druhou čtvercovou plenu složenou narovno). Na vkládací plenu ještě doporučujeme plenu separační.

  

 

5. Na střed pleny položíme dítě, ohneme spodní část pleny nahoru na bříško a jeden boční cíp přehneme přes druhý.

      

 

6. Před zapnutím svrchních kalhotek je důležité utěsnit sklad okolo nožiček. Čtvercová plena nesmí ze svrchních kalhotek nikde vyčnívat.

      

 

7. Žádná část část savého jádra by neměla vyčnívat ani ze zadní strany svrchních kalhotek, aby nedocházelo k provlhávání pleny na oblečení.

  

 

 

SKLAD NAROVNO KROK ZA KROKEM

1. Čtvercovou plenu rozložíme a přeložíme na půlku (např. ze zdola nahoru).

       

 

2. Plenu dále přeložíme zprava do leva a zleva doprava vždy o jednu třetinu.

  

 

3. Vzniklou šestinu pleny přeložíme ještě na půlku a získáme sklad na rovno. Ten můžeme vložit do svrchních kalhotek samostatně nebo jako další savou vrstvu k novoskladu či skladu na draka.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz